Olej makadamia

Zalety oleju makadamia

Olej makadamia to składnik wielu kosmetyków do pielęgnacji ciała i włosów. Jest uzyskiwany z orzechów drzewa makadamia, które rośnie m.in. w Australii. Popularność kosmetyków z olejem makadamia w składzie wynika z jego dobrotliwych dla ciała właściwości. Warto podkreślić, że zawarte w nim fitosterole chronią i regenerują skórę. Kosmetyki z tym olejem w składzie redukują stany zapalne oraz dokuczliwe objawy takie jak swędzenie lub zaczerwienienie.

Ponadto, dzięki obecności kwasów, olej makadamia świetnie sprawdza się u osób ze skórą suchą oraz dojrzałą. Warto podkreślić, że w jego składzie występuje np. kwas linolowy, który zatrzymuje wilgoć w skórze, przez co chroni przed przesuszeniem. Dodatkowo, tworzy na skórze barierę ochronną, przez co skóra wygląda pięknie. A może zależy ci, aby spowolnić procesy starzenia się?

Nasze produkty

Poznaj produkty zawierające olej makadamia.

Kosmetyki z olejem makadamia

Produkty z olejem makadamia świetnie sprawdzą się, jeśli twoja skóra jest szara, zmęczona i z widocznymi zmarszczkami, gdyż dzięki kwasowi palmitynowemu wygładzisz ją oraz napniesz. Co ciekawe, tego typu kosmetyki pomagają także w okiełznaniu skóry problematycznej. Olej makadamia nawilża skórę np. z trądzikiem lub innymi zmianami zapalnymi, a także łagodzi towarzyszące im objawy. Będzie dla ciebie idealny również dlatego, że stosowanie kosmetyków z tym olejem nie powoduje powstawania na skórze tłustego filmu. Ciekawym jest, że równie skutecznie pielęgnuje skórę, jak i włosy. Szampony, maski i inne kosmetyki do włosów z olejem makadamia świetnie je odżywiają, wygładzają oraz sprawiają, że są mocne i zdrowe.

Oleje w naszych produktach

Poznaj oleje wykorzystywane w naszych liniach produktowych.