Olej konopny

Zalety oleju konopnego

Olej konopny jest idealny do skóry suchej, gdyż zapobiega utracie wody i pomaga odbudować jej hydrolipidową warstwę. Tym samym nawilża ją oraz zapobiega przetłuszczaniu się włosów. Oprócz tego, jest to także olej, który nie zatyka porów, dlatego może być stosowany przez osoby mające skórę problemową, w tym np. trądzik. Ponadto, dzięki regenerującym właściwościom kosmetyki z olejem konopnym są świetne dla osób z różnymi stanami zapalnymi (np. AZS, łuszczyca, egzema).

Olej konopny zawiera wszystko, czego na co dzień potrzebuje twoja skóra, czyli witaminy (A, D, K, E), minerały, proteiny, fosfolipidy, aminokwasy i karoten. Dzięki temu pozwala odpowiednio odżywić skórę, która szybko staje się miękka, gładka i o wyrównanym kolorycie. Z kolei, jeśli preparaty z olejem konopnym zastosujesz na włosy, możesz mieć pewność, że będą szybciej rosły oraz staną się lśniące i mocne. Czy wiesz, że właściwości tego oleju pomagają także pozbyć się zmarszczek? Musisz wiedzieć, że olej konopny zwiększa ilość lipidów w skórze, przez co skutecznie ją odmładza i wygładza.

Nasze produkty

Poznaj produkty zawierające olej konopny.

Kosmetyki z olejem konopnym

Olej konopny to innowacyjny składnik nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji ciała i włosów. Uzyskuje się go z tłoczonych na zimno nasion konopi siewnych (Canabis sativa). Dlaczego tak świetnie działa na skórę i włosy? Jego głównym składnikiem jest kwas linolowy, który zaliczany jest do kwasów wielonienasyconych, co sprawia, że działa: antybakteryjnie, regenerująco, odżywczo oraz odbudowująco. Jesteśmy pewni, że twoje ciało go pokocha!

Oleje w naszych produktach

Poznaj oleje wykorzystywane w naszych liniach produktowych.