Kosmetyki naturalne: czego unikać w składzie kosmetyków do twarzy?

Kosmetyki naturalne święcą triumfy na rynku. Klienci coraz częściej czytają składy, starają się eliminować kosmetyki, które przyciągają tylko pięknym opakowaniem, nie dając nic odżywczego skórze. Jakie kosmetyki naturalne są dobre dla skóry? Czego unikać w składzie kosmetyków do twarzy?

Kosmetyki naturalne – czyli właściwie jakie?

Aktualnie w sklepach i drogeriach można zauważyć zwrot ku naturalnym składnikom, hipoalergicznym składom i kosmetykom z licznymi atestami. Warto jednak pamiętać, że o naturalnym składzie nie zawsze świadczy tylko duży znak widoczny na etykiecie z przodu. Aby przekonać się, czy rzeczywiście tak jest, warto spojrzeć na skład, który nierzadko naniesiony jest na opakowanie bardzo małym drukiem. Faktycznie warto czytać składy, gdyż tylko w taki sposób masz pewność, czy to co rzekomo oświadcza producent na przyciągającym i nowoczesnym opakowaniu jest prawdą. Podstawą naturalnego kosmetyku jest to, że nie zawiera: parabenów, SLS i SLES-ów (bardzo silne detergenty), pochodnych formaldehydu, parafiny i innych pochodnych ropy. Dla wielu użytkowników będą również niewskazane kosmetyki z BHA i bht, a także chemicznymi filtrami, które mogą wywoływać reakcje alergiczne na skórze.

Idealny skład kosmetyków do twarzy

Wybierając produkty do twarzy należy uwzględnić przede wszystkim jej potrzeby. Musisz wiedzieć, czego potrzebuje twoja skóra – czy masz cerę tłustą, suchą, mieszaną, trądzikową itd. Warto pamiętać, że wybierając dany kosmetyk do twarzy należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jego skład. Jak wybrać naturalny kosmetyk do twarzy?

Sprawdź długość składu

Długość składu bardzo często przekłada się również na jakość składu. Warto pamiętać, że kosmetyki do twarzy mające długi i niezrozumiały skład najpewniej są nafaszerowane chemią, która nie przyczynia się do poprawienia kondycji skóry. Dlatego też jeśli skład jest długi, a większość nazw brzmi obco i skomplikowanie, lepiej nie kupuj tego kosmetyku do twarzy.
sprawdź kolejność składników
Warto wiedzieć, że kolejność składników nie jest przypadkowa. Składy układane są tak, że na początku wymieniane są składniki, których jest najwięcej. Dlatego też, jeśli na początku występuje woda lub alkohol, najpewniej nie będzie to rewelacyjny kosmetyk do twarzy.
sprawdź, czy są wartościowe składniki
Pamiętaj, aby w składzie twojego kosmetyku do twarzy nie było niezrozumiałych nazw składników. Dobry skład zawiera słowa takie jak: butter (masło), extract (ekstrakty roślinne), oil (olej) – wyjątek stanowi mineral oil (parafina). Pamiętaj, by nie było w składzie parabenów (np. paraffinum, ethylparaben), EDTA, PEG-ów. Dzięki temu twoja skóra pokocha skład twojego kosmetyku do twarzy.

Jeśli chcesz, aby twoja skóra była odżywiona, rozświetlona i zadbana, korzystaj z kosmetyków naturalnych. Ich składy z pewnością przyczynią się do polepszenia jej stanu – jesteśmy przekonani, że zauważysz różnicę.