Jak pielęgnować skórę zależnie od wieku?

Twoja skóra ma swoje potrzeby – zależne od pory roku, miesiąca, a nawet dnia. Wiele kobiet nie zwraca na nie uwagi i stosuje pielęgnację niedobraną do cery. Z biegiem lat wygląd cery pogarsza się. Jednak nie musi tak być! Jak pielęgnować skórę zależnie do wieku?

Skóra potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Aby cieszyć się jej pięknym wyglądem przez lata, warto dbać o nią w każdym wieku. Oczywiście starzenie się skóry dotyczy każdego, jednak odpowiednia pielęgnacja potrafi opóźnić ten proces. Dlatego też dbałość o cerę zgodnie z jej biologicznym zegarem jest w stanie skutecznie zatrzymać czas i spowolnić procesy starzenia się. Zobacz, jak dbać o skórę w konkretnym wieku. Odpowiednia pielęgnacja zapewni jej piękny i zdrowy wygląd.

Pielęgnacja skóry 30+

Kobieta po 30 roku życia zaczyna zastanawiać się nad pielęgnacją cery w kierunku kuracji antystarzeniowych. Pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne wokół oczu, ust i między brwiami, a także poprzeczne bruzdy na czole. Zależnie od prowadzonego stylu życia cera może być szara, mało elastyczna, z problemami skórnymi. W tym wieku warto stosować kosmetyki z kwasem hialuronowym, gdyż właśnie od 30 roku życia jego produkcja zaczyna spadać (po 40 r. ż. jest go już 50 proc. mniej!). Zmniejsza się również produkcja kolagenu, co sprawia, że skóra jest mniej elastyczna i jędrna, a także słabo nawilżona. Dlatego też w tym wieku warto inwestować w kosmetyki silnie nawilżające – serum, oleje. Na noc warto stosować tłuste bądź półtłuste kremy. Należy wprowadzić do pielęgnacji kosmetyki silnie odżywiające z miodem czy też mlekiem. Warto korzystać również z zabiegów kosmetycznych w salonach.

Pielęgnacja skóry 40+

Kobiety po 40 roku życia coraz częściej dostrzegają na swojej skórze zmarszczki. Niektóre z nich, jeśli odpowiednio wcześnie nie zadbały o stosowanie kosmetyków antystarzeniowych, mogą mieć nawet dosyć głębokie zmarszczki. Także jędrność skóry pozostawia wiele do życzenia – szczególnie należy zadbać o skórę szyi i dekoltu. Zmiany hormonalne zachodzące w ciele kobiety prowadzą także do przesuszenia skóry – pielęgnacja powinna być skupiona przede wszystkim na nawilżaniu. W tym wieku warto skupić się także na kosmetykach poprawiających obwisły owal twarzy i kosmetykach z ochroną przeciwsłoneczną. Po 40 r. ż. warto nie stronić od gabinetów kosmetycznych – peelingi chemiczne, maseczki, czy zabiegi złuszczające są bardzo wskazane dla cery dojrzałej.

Pielęgnacja skóry 50+

Cera kobiet po 50 roku życia siłą rzeczy pokryta jest już zmarszczkami. Skóra bardzo często staje się już cienka, traci sprężystość i blask. Ponadto, w tym wieku jest bardziej podatna na mikrourazy – nie ma już szybkiej zdolności do regeneracji, dlatego też powstałe zmiany (jeśli są głębokie) mogą pozostać nawet do końca życia. Dlatego też w pielęgnacji skóry po 50 r. ż. przede wszystkim należy zadbać o właściwości odżywcze – kwas hialuronowy, witaminy, kolagen, peptydy, retinol. Ponadto, warto pamiętać o mocno skoncentrowanym serum na noc, które będzie odpowiadało za efekt liftingujący. Warto podkreślić, że oprócz skóry na twarzy, pielęgnacji potrzebuje również szyja i dekolt – bez opieki te części będą starzeć się szybciej.